PAZNOKCIE:

Czym różni się manicure tytanowy od manicure hybrydowego, akrylu, żelu bądź polygelu (akrylożel)?
Manicure tytanowy jest czymś pomiędzy manicurem hybrydowym a akrylowym. Można nim przedłużać paznokcie tak jak akrylem, żelem czy polygel (akrylożel) ale z wyglądu przypomina bardziej hybrydę. Przy aplikacji manicure tytanowego paznokcie na początku pokrywane są bazą a następnie są one zanurzane w pojemniczku z proszkiem, który składa się między innymi z dwutlenku tytanu. Proszek tytanowy nie ma żadnego zapachu ani nie wymaga użycia rozpuszczalników czy innych substancji chemicznych, więc będzie odpowiedni dla kobiet uczulonych na żel lub hybrydę a także dla alergiczek i kobiet w ciąży, które nie mogą wdychać silnych zapachów towarzyszących na przykład manicure akrylowemu. Paznokcie akrylowe to połączenie proszku akrylowego ze specjalnym najczęsciej niebieskim płynem o specyficznym intensywnym zapachu (liquid), paznokcie żelowe mają konsystencję żelu nie proszku akrylowego czy proszku tytanowego, natomiast polygel (akrylożel) jest produktem w tubce (o gęstej konsystencji podobnej do plasteliny) i stosuje się w tej metodzie przedłużania paznokci tipsy wielokrotnego użytku z położonym kolorem polygel (akrylożel) a następnie są one piłowane w celu uzyskania oczekiwanego przez Klientkę wyglądu paznokci (w metodzie akrylowej czy żelowej tipsy są jednorazowe, skaracane, piłowane, a potem modelowane żelem bądź akrylem i znowu piłowane aby uzyskać oczekiwany przez Klientkę wygląd paznokci). Najważniejszą różnicą między manicure tytanowym a hybrydowym, żelowym czy polygel (akrylożel) jest to, że przy aplikacji manicure tytanowego nie używa się lamp UV czy LED, ponieważ drobny tytanowy pyłek zaaplikowany na paznokieć Klientki wysycha pod wpływem działania powietrza. Dodatkowym atutem tytanowych paznokci jest to, że taki manicure może w ciągu kilku tygodni lub miesięcy (w zależności od stanu płytki paznokci) wzmocnić płytkę paznokci Klientki, ponieważ zawiera wapń oraz witaminy A, E, D3, B5 oraz czas wykonywania zabiegu, który jest krótszy od manicure hybrydowego czy stylizacji paznokci żelowych, akrylowych czy polygel (akrylożel).

Czy metodą tytanową można wykonać przedłużenie paznokci?
Tak, można. Manicure tytanowy jest doskonałą alternatywą dla paznokci hybrydowych, żelowych, akrylowych czy polygel (akrylożel). Z jego wykorzystaniem można również przedłużać paznokcie na tipsie. Metoda przedłużenia paznokci jest dobierana indywidualnie do każdej Klientki w zależności od kondycji, długości naturalnej płytki paznokci jak również wyglądu stylizacji paznokci wybranej przez Klientkę.

Czy paznokcie wykonane metodą tytanową można malować?
Można malować zwykłym lakierem paznokcie wykonane metodą tytanową ale zwykły lakier można zmywać zmywaczem tylko bezacetonowym. Jest to bardzo istotna informacja, ponieważ paznokcie wykonane metodą tytanową mające kontakt z acetonem, rozpuszczają się oraz pojawiają się wtedy na ich powierzchni nieestetycznie wyglądające biale plamy czy smugi.

Czy manicure tytanowy można wykonywać w ciąży oraz w okresie karmienia piersią?
Nie ma przeciwwskazań do robienia sobie tytanowych paznokci w ciąży czy w okresie karmienia piersią, tak samo jak i paznokci hybrydowych czy żelowych itp. Jeśli ciężarna Klientka nie obserwuje u siebie reakcji alergicznych może poddawać się zabiegom na paznokcie. Manicure tytanowy jest bardzo bezpiecznym dla ciężarnej zabiegiem. Należy uważać jedynie na wdychanie pyłków tytanowych. Jeśli przyszła mama wykonuje u mnie tytanowe paznokcie itp, to jeśli chce może poprosić na czas wykonywania zabiegu o jednorazową maseczkę, ktorą dostanie ode mnie gratis. Lekarze prowadzący ciążę zalecają, by ograniczyć nakładanie lakieru na płytkę paznokcia tuż przed porodem by przy przyjęciu do szpitala nie mieć pomalowanych paznokci.

Czym się różnią dual forms wykorzystywane przy metodzie stylizacji paznokci polygel (akrylożel) od tradycyjnych tipsów czy szablonów (form) papierowych?
Polygel (akrylożel) można stosować w technice przedłużania paznokci poza płytką z użyciem dual forms. Dual forms to formy wielorazowego użytku, zaś tipsy czy szablony to jednorazowe produkty, które stosuje w innych technikach przedłużania paznokci jak np. żel czy akryl. Można także nakładać polygel (akrylożel) na przyklejone i opracowane tipsy dla dodatkowego wzmocnienia (np. gdy Klientka ma obgryzione lub bardzo krótkie paznokcie), ale jeśli nie ma takiej konieczności, to wystarczy dual forms lub szablon.

Czy polygel (akrylożel) można stosować na naturalne paznokcie?
Tak, ponieważ polygel to innowacyjny produkt wykorzystywany również do wzmacniania naturalnej płytki. Ten materiał utrzymuje się na płytce paznokcia w idealnym stanie nawet kilka tygodni. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, estetycznie i zgodnie z oczekiwaniami Klientek, które chcą utwardzić swoje naturalne paznokcie oraz cenią sobie naturalny wyglad paznokcia. Paznokcie wykonane polygelem są bardzo trwałe, można je stosować nawet na słabe, rozdwajające się czy łamliwe paznokcie. W przypadku nierównych i połamanych paznokci proponuję delikatne przedłużenie, aby paznokcie urosły przez okres 3 tygodni noszenia polygel (akrylożel) i przy uzupełnieniu nałożyć produkt na naturalne paznokcie już bez konieczności przedłużenia. W razie pytań lub wątpliwości proszę o przesłanie zdjęcia naturalnych paznokci na mój e-mail anianails@poczta.fm. Chętnie odpowiem na pytania dotyczące paznokci i oferowanych przeze mnie usług.

Jakie są główne zalety polygelu (akrylożelu) w porównaniu z innymi metodami stylizacji paznokci?
Każda stylizacja paznokci to zabieg kosmetyczny polegający na pielęgnacji jak również zapewnieniu trwałości oraz estetyki paznokci. Paznokcie akrylowe są wyjątkowo odporne na złamania i zarysowania a efekt utrzymuje się przez około 3 tygodnie (krócej lub dłużej w zależności od np. wykonywanych czynności przez Klientkę). Z kolei paznokcie żelowe modelują i nabłyszczają płytkę, są subtelne i prezentują się bardzo naturalnie ale nie są tak mocne jak np. akryl. Polygel (akrylożel) zaś słynie jako niezwykle trwała i szybka metoda stylizacji paznokci co stanowi jego główną zaletę. Rekomenduję polygel (akrylożel) jako jeden z najnowszych i najtrwalszych sposobów przedłużania paznokci. Doskonale sprawdza się ta metoda stylizacji paznokci wśród Klientek, które chcą wzmocnić swoje paznokcie, zabezpieczyć je przed łamaniem, rozdwajaniem lub obgryzaniem, jak również po prostu skorygować kształt paznokci tak by wyglądały idealnie.

Czy w metodzie stylizacji polygel (akrylożel) oraz w innych metodach stylizacji paznokci można wtopić ozdoby?
Wszystko zależy od tego jak wysokie i jak duże są ozdoby. Płaskie i małe ozdoby można wtopić w jedną warstwę i pokryć dodatkową. Natomiast duże i odstające ozdoby typu cyrkonia zatapiam Klientkom w pierwszą warstwę i pokrywam jeszcze dwiema lub trzema. Dzięki temu mam pewność, że ozdoba nie będzie o nic zahaczała i Klientka nie zgubi jej przy pierwszej okazji. Wtapianie ozdób to także grubsze paznokcie. Proszę o wzięcie pod uwagę tej ważnej informacji przy doborze ozdób, ktore się podobają, ponieważ niektórym Klientkom zależy na cieńszych paznokciach. Niektóre ozdoby niestety muszę zatopić czasem w jedną, dwie lub trzy warstwy dlatego paznokcie mogą być wtedy grubsze. Jeśli Klientka nie życzy sobie przykrywania cyrkoni dodatkową warstwą (i przyklejenie ozdoby np. na klej) proszę o poinformowanie mnie przed wykonaniem stylizacji paznokci z ozdobami. W przypadku przyklejenia ozdoby na klej efekt może nie utrzymać się tak długo jak w przypadku wtopienia.

Czy paznokcie hybrydowe lub tytanowe można także przedłużyć na formie lub tipsie?
Paznokcie hybrydowe można przedłużać na tipsie lub specjalnych szablonach do tego przeznaczonych. Szablon podkłada się pod naturalny paznokieć, a tips nakleja na naturalny paznokieć używając profesjonalnego kleju. Następnie przedłuża się paznokcia, utwardza w lampie UV lub LED, zdejmuje oraz opiłowywuje do uzyskania porządanego kształtu. Do przedłużania naturalnej płytki paznokci stosuje również specjalny produkt np. protein base, extend base, hard base itp. Taką metodą można przedłużyć paznokieć o ok. 2-3 milimetry. W przypadku manicure tytanowego jest również możliwość od minimalnego do dłuższego przedłużenia naturalnego paznokcia stosując tips. Szablonów w metodzie tytanowej nie stosuje się. Jeśli Klientce zależy na przedłużeniu paznokci dłużej niż 2-3 milimetry polecam stylizację paznokci na tipsie, formie lub polygel (akrylożel) + np. hybryda, ozdoby itp.

Co to jest parafina na dłonie lub stopy?
Zabiegi z użyciem parafiny stosowane w kosmetyce mają na celu dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. Polecam je zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się szczególne problemy z zachowaniem odpowiedniego jej nawilżenia. Zabieg parafinowy zalecany jest szczególnie dla osób pracujących w ciężkich warunkach, w gastronomii, przemyśle chemicznym, mechanicznym itp. Parafina zalecana jest do częstego stosowania zimą, w przypadku szorstkiej i pękającej skóry dłoni, w przypadku zniszczeń skóry na skutek działania mocnych detergentów oraz przy odmładzaniu i rozjaśnianiu skóry. Ponadto z parafiny może skorzystać każda osoba, która chce zadbać o swoje dłonie lub stopy. Zabieg parafinowy jest podobny do kompresu termicznego. Jedną z różnic jest czas wykonywania zabiegu a co za tym idzie czas nawilżenia, odżywienia dłoni lub stóp. W przypadku parafiny jest to tylko 15 minut. Polecam stosowanie tego typu zabiegu co około dwa tygodnie, aby uzyskać lepsze rezultaty. Przeciwwskazaniem do zabiegu parafinowego jest: egzema, grzybica oraz inne choroby skóry i paznokci oraz alergia na parafinę i jej pochodne.

Na czym polega pielęgnacyjny kompres termiczny na dłonie lub stopy?
Kompres termiczny z maską odżywczą o intensywnym działaniu nawilżającym i wygładzającym skórę dłoni lub stóp jest idealny na szorstką, wysuszoną, zniszczoną lub zmęczoną skórę. Po takim zabiegu dłonie lub stopy ponownie stają się cudownie delikatne oraz przyjemnie miękkie w dotyku. Kompres termiczny zapewnia intensywne działanie pielęgnacyjne z długotrwałym efektem, wyłącznie za pomocą naturalnych składników takich jak wosk pszczeli, masło shea i serum sojowe. Pod wpływem ciepła wytworzonego przy wykonywaniu tego zabiegu poprawia się wprowadzanie odżywczych składników serum w skórę dłoni i paznokcie. Efektem jest odżywiona, wygładzona i delikatna skóra dłoni. Kompres termiczny jest podobnym zabiegiem do parafiny. Jedną z różnic jest czas wykonywania zabiegu a co za tym idzie czas nawilżenia, odżywienia dłoni lub stóp. W przypadku kompresu termicznego jest to około 1 godziny. Polecam stosowanie tego typu zabiegu co około dwa tygodnie, aby uzyskać lepsze rezultaty. Przeciwwskazaniem do zastosowania kompresu termicznego jest: egzema, grzybica oraz inne choroby skóry i paznokci oraz alergia na wosk pszczeli, masło shea lub serum sojowe.

Jaka jest różnica między french a french z kamuflażem?
Najczęstszą różnicą między french bez i french z kamuflażem jest to, że: * french bez kamuflażu - zazwyczaj stosuje u Klientek które mają długą naturalną płytkę paznokcia i nie zależy im na szerokości oraz linii białego paseczka. Tips utwardzam tylko przeźroczystym żelem, który nie zakrywa niedoskonałości płytki oraz miejsca gdzie kończy się paznokieć naturalny a zaczyna tips . French bez kamuflażu stosuję też dla Klientek które to przejście chcą przykryć ozdóbkami, brokatami itp. (zdjęcie w galerii: 35) * french z kamuflażem - używam najczęściej kiedy Klientka ma możliwość powiedzenia jaki paseczek oraz linię french sobie życzy. Czasem płytka paznokcia jest krótka lub obgryziona i nie ma możliwości narysowania cienkiego french i jednocześnie zakrycia widocznej pod tipsem naturalnej płytki paznokcia. Kamuflażem można ładnie wydłużyć zbyt krótką płytkę paznokcia przedłużoną na tipsie oraz przykryć wszystkie niedoskonałości (zdjęcie w galerii: 01, 03, 05, 10, 11, 28, 47, 50, 56, 60, 61, 71, 83, 84, 85, 106). Warto dodać, że niektóre Klientki nie są zwolenniczkami french, ozdób itp. i wybierają utwardzenie na tipsie z użyciem żelu kamuflującego (np. jedną warstwą lub dwiema aby uzyskać bardziej kryjący efekt). Dzięki takiej metodzie płytka wygląda na długą, zdrową i naturalną, ponieważ kolor żelu jest beżowo-różowy ;) (zdjęcie w galerii nr.86). Polecam również wykonanie stylizacji paznokci metodą baby boomer, która stanowi świetną alternatywę dla klasycznego french (zdjęcie w galerii nr.46, 75, 102).

Dlaczego pod lampą płytka paznokcia piecze?
Podstawowym składnikiem żelu jest fotoinicjator, który wykorzystując energię światła UV generuje wolne rodniki, powodujące utwardzenie żelu. Im więcej takich fotoinicjatorów tym szybciej następuje utwardzenie żelu. Jednakże zbyt duża ilość może powodować nadmierny efekt egzotermiczny, czyli odczuwalne ciepło na paznokciach.

Żel - charakterystyka
Cechą charakterystyczną żelu jest jego niezbyt silne spojenie z paznokciem. Jest to zarówno plusem, jak i minusem tej metody. Żel daje się dość łatwo (można by rzec - nazbyt łatwo) usunąć z płytki paznokcia, dlatego nie należy paznokci żelowych skubać, drapać czy też podważać :-) Paznokieć przedłużany żelem wygląda bardziej naturalnie, elegancko i subtelnie. Jest krystaliczny (przezroczysty), ale zdecydowanie mniej odporny na wszelkie uszkodzenia. Przy silniejszym uderzeniu żel po prostu pęka - pojawia się na nim rysa i taki paznokieć traci swoją spójność/wytrzymałość. Należy go wtedy naprawić, bądź wykonać od nowa. Żel jest zatem polecany dla osób spokojnych, na specjalne okazje (ślub, impreza), gdzie estetyka odgrywa pierwszoplanową rolę, kosztem wytrzymałości. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że przy krótkich i obgryzionych żel się mniej sprawdza. Można natomiast zastosować wówczas mleczny lub różowawy żel/akryl imitujący naturalną płytkę paznokcia bądź cover żel/akryl kamuflujący mankamenty płytki.

Akryl - charakterystyka
Jest bardzo twardym materiałem, dość mocno przylegającym do płytki paznokcia, co daje paznokciom naprawdę dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (uderzenie, przytrzaśnięcie itp.). Nieporównywalnie większą odporność mają paznokcie akrylowe, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia, jak i domowe środki chemiczne. Dlatego tą metodę stosują z powodzeniem kobiety pracujące dłońmi: fryzjerki, sekretarki (praca na komputerze), gospodynie domowe oraz wszystkie te Panie, w których przypadku nie sprawdził się mało trwały żel.

Czy przedłużone paznokcie można dowolnie malować i zmywać?
Przedłużane paznokcie można malować i zdobić dokładnie tak samo, jak paznokcie naturalne. Pamiętać jednak należy o tym, żeby malowanie intensywnym kolorem poprzedzić nałożeniem lakieru podkładowego. Zmycie kolorowego lakieru będzie wtedy dużo łatwiejsze - unikniemy zabrudzenia intensywnym kolorem paznokci i skórek wokół paznokci. UWAGA: lakier ze sztucznych paznokci należy zmywać wyłącznie zmywaczem bezacetonowym, ponieważ aceton rozpuszcza masę akrylową/żelową.

Kiedy uzupełnić sztuczne paznokcie?
Sztuczne paznokcie należy uzupełniać mniej więcej co 3 tygodnie (wszystko zależy od indywidualnych cech paznokcia, tempa jego wzrostu, a także od jego kondycji). Paznokcie akrylowe bądź żelowe nałożone na zniszczoną, kruchą lub ogryzioną płytkę paznokcia wymagają większej troski i częstszych zabiegów. W celu przedłużenia trwałości paznokci można zastosować pewną sztuczkę... gdy zauważymy, że luka pomiędzy sztucznym paznokciem, a wałem paznokcia naturalnego tworzy wyraźny uskok - możemy za pomocą pilnika i polerki wygładzić go. Wcieramy ostrożnie masę (uważając, by nie piłować naturalnego paznokcia) tworząc ze wspomnianego uskoku łagodne przejście. Po opiłowaniu wskazane jest pomalowanie paznokci lakierem z substancjami utwardzającymi oraz zakamuflowanie odrostu jakimkolwiek lakierem (mlecznym, brokatowym itp.). Zabieg ten stosujemy głównie przy akrylu, gdyż w przypadku żelu doprowadziłoby to do spiłowania warstwy nabłyszczającej, a co za tym idzie - zmatowienia paznokcia. Efekt "rozświetlonych" paznokci można uzyskać stosując lakier bezbarwny z ultrafioletem lub top coat.

Czemu przedłużane paznokcie czasem żółkną?
Żółknięcie paznokci zależy od wielu czynników. Najczęściej zdarza się to przy akrylach, w przypadku korzystania z solarium, używania samoopalacza/balsamu brązującego, bąd¼ po prostu obierania pomarańczy czy innych owoców cytrusowych. Jeśli już tak się stało, możemy temu zaradzić poprzez: zmycie lakieru (nawet jeśli był to tylko lakier bezbarwny) z paznokci, lekkie ich podpiłowanie (pilnikiem lub kostką o średniej ziarnistości dostępnym w każdej drogerii), a następnie nałożenie nowej warstwy lakieru. Jeżeli chodzi o paznokcie naturalne, przyczyna może być taka sama jak przy przedłużanych paznokciach ale często zdarza się, że paznokcie naturalne pomalowane ciemnym kolorem po zmyciu lakieru żółkną. Jeśli tak się stało, pomoże zmycie lakieru oraz lekkie zmatowienie płytki (pilnikiem lub kostką o średniej ziarnistości) i pomalowanie nowej warstwy lakieru dodając pod spód podkład (odżywka, lakier bezbarwny lub top coat), dzięki któremu unikniesz żółknięcia płytki w przyszłości. Taka czynność odświeży wygląd i estetykę paznokci. Produkty, których używam zawierają filtr UV (tzw. absorber), dzięki któremu paznokcie nie żółkną pod wpływem promieni słonecznych.

Jak usunąć przedłużane paznokcie?
Wbrew pozorom, zabieg usunięcia sztucznych paznokci również wymaga fachowego podejścia. Dlatego odradzam samodzielne próby, zwłaszcza u mniej doświadczonych klientek. Wiele z nich, nie decydując się już na uzupełnianie, czeka niejako na samoistną "śmierć" sztucznych paznokci. Tak pozostawione (samym sobie) paznokcie zahaczają się i łamią często w sposób drastyczny (wraz z naturalnym paznokciem). Próby samodzielnego odrywania, czy niefachowego piłowania narażają płytkę paznokcia na uszkodzenie i poważne osłabienie. W taki sposób powstał mit o tym, że przedłużanie niszczy paznokcie. Natomiast tak naprawdę niszczy je amatorskie, agresywne pozbywanie się sztucznych paznokci. Jeżeli już Klientka zdecyduje się na samodzielne usunięcie sztucznych paznokci metodami domowymi, to doradzam odmoczenie ich w acetonie (zmywacz acetonowy), skrócenie ich, a następnie nałożenie odżywki utwardzającej. Pamietać należy również o tym, że niefachowe ściągnięcie sztucznych paznokci powoduje duzo większe szkody dla płytki paznokciowej, niż ich regularne i fachowe nakładanie/uzupełnianie. UWAGA: nigdy nie odrywaj na siłę paznokci akrylowych bądź żelowych. W ten sposób możesz uszkodzić naturalną płytkę paznokcia lub co gorsze - oderwać go razem z akrylem lub żelem.

Jakich produktów pani używa?
W trakcie wieloletniej pracy z Klientkami testowałam całą gamę dostępnych na rynku produktów, zarówno tych cieszących sie renomą, jak i produktów mniej znanych firm. Wiem z doświadczenia, że niektóre akryle/żele doskonale współpracują z płytką paznokciową jednej Klientki, a u innych mają wyraźnie mniejszą wytrzymałość... i odwrotnie.
Obecnie najczęściej stosuję produkty firm: Alessandro, Clarena, Nail Design, Semilac, Gelish, Shellac, Neo Nail, SPN Nails, Bielenda Professional, Depileve, Lash Perfect, Crystal Nails, Indigo Nails, OPI, Secret Lashes, Kiara Sky Professional Nails, Nail Tek, Farmona Professional, Norel Dr Wilsz, Dermalogica, Voesh, Refectocil, Professional Salon Beauty, Skintrue. Taki wybór został podyktowany opiniami samych Klientek, które są dla mnie najlepszym źródłem opinii.


Jak dbać o sztuczne paznokcie?
Podczas wykonywania prac domowych doradzam zawsze nosić na rękach gumowe rękawiczki. Ochroniają one tipsy i płytkę paznokcia przed pękaniem oraz odklejaniem się. Dzięki temu paznokcie będą dłużej wyglądały ładnie. W przypadku uszkodzenia paznokcia proszę nie podklejać go klejami typu Super Glue, ponieważ nie wygląda to estetycznie, a bakterie które dostają się pod płytkę paznokcia mogą wywołać choroby paznokci.

Co to jest top coat?
Jest to lakier powierzchowny, utwardzający, nabłyszczający oraz optycznie rozjaśniający wybitnie odporny na zarysowania lakier nadający się do paznokci akrylowych i żelowych. Nadaje paznokciom długotrwały połysk i jednolitą gładką powierzchnię.

Czy można wykonywać paznokcie, rzęsy w ciąży?
Klientka może podczas ciąży wykonywać wszelkie zabiegi upiększające paznokcie, gdyż nie udowodniono żadnej szkodliwości tych zabiegów dla ciąży lub płodu. Pewnym problemem jest okres okołoporodowy. Przy porodzie drogami natury paznokcie żelowe, akrylowe czy tipsy nie stanowią żadnej przeszkody pod warunkiem, że są dostatecznie krótkie. Inaczej sprawa wygląda, gdy zachodzi konieczność wykonania cesarskiego cięcia. Podczas tego zabiegu, by dokładnie monitorować stan pacjentki, zakładany jest na palec tzw. pulsoksymetr. Aby podawał on prawdziwe dane, płytka paznokciowa musi być naturalna i czysta tzn. niepokryta żadnymi chemikaliami. A więc warto przed porodem zdjąć jeden tips lub akrylowy paznokieć - reszta może zostać ;)

RZĘSY:

Czy można używać tusz do rzęs po przedłużeniu rzęs metodą 1:1?
Tak, ale tylko specjalny tusz, nie zawierający substancji oleistych. Generalnie, wodoodporny tusz do rzęs oraz niektóre środki czyszczące osłabią sztuczne rzęsy i skrócą czas noszenia takich rzęs. Jeżeli Klientka lubi używać tuszu można stosować specjalny na bazie wody i bez substancji oleistych (który posiadam w sprzedaży). Te tusze są zmywalne wodą, delikatne i bezpieczne. Polecam także specjalny płyn do zmywania makijażu również bez substancji oleistych i niedostępny w drogeriach.

Jakie są długości i grubości rzęs?
Posiadam dostępne długości od 7mm do 15mm o różnych grubościach – cienkie oraz grube (0,07, 0,10, 0,15, 0,20, 0,25) oraz o zróżnicowanym podkręceniu. To pozwala na stworzenie odpowiedniego wizerunku dla każdej Klientki w zależności od jej stylu życia i preferencji.

Czy mając przedłużone rzęsy można chodzić np. na basen, saunę, solarium?
Tak, ponieważ sztuczne rzęsy są wodoodporne. Jednak jeżli korzysta się z wymienionych form rekreacji bardzo często, to trwałość rzęs się zmniejsza i należy wykonywać uzupełnienie przedłużonych rzęs częściej. Nie należy jednak nurkować ani doprowadzać do intensywnego zalewania oczu wodą. Odradzam zbyt częste korzystanie z solarium ze względu na wysoką temperaturę oraz saunę ze względu na zbyt wysoką wilgotność powietrza.

Czy można zabarwić farbką przedłużone rzęsy?
Można zabarwić farbką naturalne rzęsy tylko przed aplikacją sztucznych rzęs, ale nie jest to konieczne, ponieważ po nałożeniu sztucznych rzęs wyglądają one jak pomalowane tuszem.

Czy można używać zalotki do rzęs?
Zalotka do rzęs nie powinna być stosowana, ponieważ może skutkować utratą rzęs. Nie ma żadnej potrzeby podkręcania sztucznych rzęs zalotką, ponieważ sztuczne rzęsy posiadają różne długości, grubości i profile dzięki czemu daje to efekt naturalnie podkręconych rzęs.

Czy przedłużanie rzęs jest zabiegiem bezpiecznym?
Tak jest on całkowicie bezpieczny, gdyż aplikacja jest dokonywana przez osobę, która ukończyła kurs/kursy uprawniające do wykonania takiego zabiegu. Nie ma możliwości, żeby klej, który wykorzystuje się do przyklejania rzęs wpadł do oka, ponieważ przez cały czas w trakcie wykonywania zabiegu przedłużania rzęs Klientka ma zamknięte oczy. Obszar otaczający oko jest dobrze chroniony, więc wyeliminowane są wszelkie podrażnienia skóry i oczu. Przed każdym zabiegiem wykonywana jest konsultacja z Klientką jak również wykonywany jest test alergiczny.

Czy można nosić soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe mogą być nałożone w trakcie zabiegu, ale zaleca się zdjąć je na czas trwania zabiegu przedłużania rzęs. Nie ma przeciwwskazań do korzystania z noszenia soczewek kontaktowych bezpośrednio po aplikacji i przez cały okres noszenia przedłużonych rzęs metodą 1:1.

LIFTING, LAMINOWANIE, BOTOKS RZĘS:

Jak często można wykonywać zabiegi lifting i laminowanie rzęs oraz jak długo utrzymuje się efekt?
Lifting rzęs można powtarzać w zależności od kondycji i czasu wzrostu naszych naturalnych rzęs. Laminowanie keratynowe wykonuje się raz na dwa miesiące . Co istotne - w międzyczasie włoski nie są obciążane. Odżywki nakładane podczas zabiegu wzmacniają je i sprawiają, że lepiej rosną. Rzęsy stają się optymalnie wydłużone, ciemniejsze, podkręcone i wyglądają na zdrowsze a także zauważalny jest efekt atrakcyjnego spojrzenia. Efekt ten utrzymuje się przez cały cykl życia rzęs – nawet do 8 tygodni. Nie wszystkie rzęsy rosną w tym samym czasie, dlatego najlepszy efekt gęstych, długich rzęs powinien być widoczny przez 4 do 6 tygodni po zabiegu.

Jaka jest różnica pomiędzy liftingiem, laminowaniem, botoksem rzęs a przedłużaniem rzęs?
Nie można porównywać liftingu, laminowania keratynowego czy botoksu do doczepiania rzęs. W trzech pierwszych przypadkach działamy bowiem tylko na naturalnych rzęsach tworząc i utrwalając nowy skręt. Zabieg przedłużania rzęs polega na doklejaniu sztucznej rzęsy do każdej naturalnej rzęsy (więcej na temat przedłużania rzęs znajduje się w zakładce Przedłużanie rzęs Metoda lifting, laminowanie i botoks rzęs to świetna alternatywa dla osób, które chcą uniknąć aplikacji rzęs 1:1.

Na czym polega botoks rzęs?
To zabieg typowo regeneracyjny, nie mający nic wspólnego ze stylizacją (ani z tradycyjnym botoksem na twarz). Najlepiej więc stosować go jako uzupełnienie laminowania lub liftingu rzęs. Botoks rzęs to bogata w witaminy odżywka, której zadaniem jest natychmiastowe przywrócenie rzęsom miękkości, odpowiedniego poziomu nawilżenia i blasku. Preparaty stosowane w tym zabiegu najczęściej bazują m.in na naturalnych olejkach. Oprócz poprawy kondycji włosków, botoks rzęs może mieć również działanie utrwalające kolor. Pomaga zatrzymać pigmenty wewnątrz włosa, dzięki czemu efekt koloryzacji utrzymuje się dłużej. Ten zabieg sprawdzi się na rzęsach wymagających odżywienia i wzmocnienia. Jest również rekomendowany jako uzupełnienie innych zabiegów (na przykład farbka brwi) albo w przerwie pomiędzy nimi.

Jaka jest różnica między zabiegiem lifting a laminowanie keratynowe rzęs?
Lifting i laminowanie rzęs to w zasadzie dwa niemal identyczne zabiegi. Można powiedzieć, że laminowanie to nowocześniejsza wersja liftingu, który wykonywany był już od wielu lat. Lifting jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie podniesienie i naturalne podkręcenie rzęs, a co za tym idzie optyczne wydłużenie. To świetny pomysł dla Klientek, które nie przepadają za mocnym make-upem. Zabieg zdecydowanie lepiej sprawdzi się też u tych Klientek, które mają dość gęste rzęsy, a chciałyby zrezygnować z uciążliwego podkręcania zalotką. Należy zwrócić uwagę na kondycję rzęs przed wykonaniem zabiegu, ponieważ lifting może zaszkodzić bardzo cienkim i słabym włoskom. Proszę o kontakt aby dowiedzieć się jak zadbać o odżywienie rzęs przed wykonaniem zabiegu liftingu rzęs. Jeśli Klientka nie wie w jakiej kondycji ma rzęsy i nie jest pewna, którą metodę wybrać chętnie podpowiem i doradzę
Laminowanie rzęs to zabieg bardzo zbliżony do liftingu. Czasami jest też traktowany jako jego "nowocześniejsza" (i nieco trwalsza) wersja. W tym przypadku również chodzi o to, by trwale unieść i podkręcić rzęsy, a także odżywić je i nawilżyć. Najczęściej wykorzystuje się do tego keratynę. Sam zabieg wygląda bardzo podobnie jak lifting rzęs. Podczas zabiegu laminowania rzęsy są zregenerowane, wyraźnie wydłużone, podkręcone, pogrubione, odżywione jak również pięknie błyszczą natomiast czarny barwnik nadaje ciemny i wyraźisty kolor, który dodatkowo podkreśla ich piękno oraz oprawę. Dzięki temu zabiegowi oczy są delikatnie przyciemniane, przez co można zrezygnować z ciężkiego tuszu do rzęs, co jest bardzo wygodne np. w letnie, wakacyjne miesiące lub wyjazd do ciepłych krajów zimową porą


Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu laminacji brwi?
Zabieg składa się z kilku etapów, które zapewniają efekt zdrowych, lśniących i pięknie prezentujących się brwi. Pierwszy z nich to oczyszczenie, które jest niezbędnym etapem w każdym zabiegu kosmetycznym, także w przypadku laminacji rzęs i ich przedłużania. Kolejny etap polega na otworzeniu łuski włosa. Jako certyfikowana stylistka mogę zmienić kierunek wzrostu włosków i nadać im upragniony kształt. Jest to niezwykle ważny i konieczny etap, aby można było wprowadzić preparaty wzmacniające i odżywiające włoski. Na koniec nakładam odżywczy olejek, dzięki któremu brwi są zdrowsze, bardziej odżywione i zregenerowane.

Laminacja brwi a henna pudrowa – czy można łączyć te zabiegi?
Nigdy nie łączymy zabiegu laminacji brwi z koloryzacją przy użyciu henny pudrowej. Koloryzację brwi henną pudrową możemy wykonać po upływie 48h od zabiegu laminacji. Koloryzacji nie wykonujemy też przed zabiegiem, ponieważ preparaty do laminacji odbarwią wcześniej zafarbowane włosy.

Czy laminacja brwi może zniszczyć naturalne włoski?
Jak każdy zabieg polegający na chemicznej zmianie kształtu włosa w momencie kiedy osoba go wykonująca nie ma odpowiedniej wiedzy na temat działania produktów, może zaszkodzić i zniszczyć włoski na brwiach. W najlepszym przypadku włoski będą przesuszone i powykręcane, w najgorszych może dojść nawet do chemicznego przerwania włosa potocznie nazywanego „spaleniem włosów” lub podrażnienia i poparzenia skóry. Laminacja brwi to zabieg przeznaczony do użytku profesjonalnego! Nierzadko spotykać można w sieci filmy zatytułowane „Laminacja brwi w domu” czy „Laminacja brwi domowym sposobem”. Niestety osoby wykonujące te zabiegi najczęściej na sobie samych nie mają żadnej wiedzy o składach i działaniu preparatów z których korzystają, układają włoski w sposób nienaturalny przez co po kilku tygodniach włoski są w efekcie połamane i przesuszone. Polecam zaufać profesjonalistce tzn. osobie wykfalifikowanej czyli takiej jak ja

Laminacja brwi a ciąża i karmienie piersią. Czy można wykonać zabieg?
Ciąża i okres karmienia piersią nie są przeciwwskazaniem do wykonania laminacji brwi, jednak liczne zmiany zachodzące w organizmie kobiety w tym czasie powodują, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektu takiego zabiegu i jego trwałości. Zagrożeniem w tym przypadku są również podrażnienia skóry i reakcje alergiczne, które w przypadku tego zabiegu mogą wystąpić. Niestety kobiety ciężarne oraz w okresie laktacji często nie mogą przyjąć wielu farmaceutyków oraz leków antyhistaminowych, przez co odradzam eksperymentowanie z nowymi zabiegami w tym okresie.

Laminacja brwi a makijaż permanentny. Czy można wykonać laminację brwi?
Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania laminacji brwi na makijażu permanentnym. Jeśli makijaż jest wygojony to można wykonać na brwiach zabieg laminacji.

Dla kogo lifting rzęs i laminacja?
Lifting to modelowanie rzęs przy zastosowaniu specjalnego preparatu, dzięki któremu uzyskuje się rzęsy zdyscyplinowane, uniesione od samej nasady i optycznie wydłużone. Bardzo ważną częścią liftingu jest utrwalenie efektu, czyli laminacja rzęs. Dodatkowo pobudza ona naturalną odbudowę rzęs, a włoski stają się dzięki niej błyszczące i odzyskują zdrowy wygląd. Lifting rzęs i laminacja polecane są wszystkim kobietom, którym nie podoba się naturalny kształt rzęs. Lifting można wykonać zarówno na krótkich, jak i długich rzęsach..

Jak dbać o rzęsy po liftingu i laminacji?
Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 6-8 tygodni. Zależy od indywidualnego cyklu wzrostu rzęs, który polega na tym, że każdego dnia kilka rzęs wypada i zostają zastąpione nowymi. Lifting i laminacja rzęs to zabiegi kosmetyczne, po których można tuszować rzęsy i wykonywać makijaż bez obaw o trwałość efektu. Jedyne, czego nie można robić, to pocierać i ciągnąć rzęs. Dozwolone jest stosowanie odżywek. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że w ten sposób ze względu na szybszą wymianę rzęs czas trwania efektu zostanie skrócony.

HENNA PUDROWA:

Jak przykryć bliznę w brwiach?
Bywają sytuacje, kiedy pojawiają się blizny na łuku brwiowym z różnych powodów. Blizna w brwiach to problem, który choć nie jest aż tak powszechny, potrafi przysporzyć wiele kompleksów i zmartwień. Dlaczego? Blizna zmienia nie tylko teksturę skóry, ale i jej kolor. W tym miejscu najczęściej nie odrastają już włoski, przez co powstaje ubytek w brwiach. Oczywiście wiele zależy od rodzaju, rozmiaru i lokalizacji blizny, ale jest co najmniej kilka sposobów, by to ukryć. Możesz wykonać codzienny makijaż brwi lub makijaż permanentny, ale od lat męczysz się z zatuszowaniem blizny w brwiach i nie wiesz jak uporać się z ubytkami w brwiach, a do tego chcesz spróbować coś innego, to zdecydowanie rekomenduję korzystniejszą opcję. Odezwij się do mnie, aby umówić się na zabieg henny pudrowej.

Jaka jest różnica między zwykłą henną a pudrową?
Charakterystyczną cechą henny pudrowej, która odróżnia ją od zwykłej henny to w pełni naturalny skład. Dzięki temu zabieg ten jest wykonywany nie tylko dla poprawy urody, ale też pielęgnacji brwi. Preparat ten głęboko nawilża i odżywia wszystkie włoski od cebulek aż po same końce. Nie trzeba stosować do niego wody utlenionej, dzięki czemu nie osłabia brwi i nie powoduje ich łamliwości czy wypadania, a także nie podrażnia skóry i oczu. Co więcej, zabieg henny pudrowej zapewnia dużo trwalszy efekt, nawet do 6 tygodni, gdzie zwykła farbka utrzymuje się jedynie od 10 do 14 dni.

Kiedy warto zdecydować się na hennę pudrową?
Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie henny pudrowej. Nic dziwnego, gdyż rzadko zdarza się, aby mieć naturalnie pięknie wyregulowane brwi o odpowiednim kształcie i odcieniu. Choć niektórym paniom zabieg ten nie będzie specjalnie potrzebny, to dla niektórych jest to jedyna szansa na to, aby mieć ładne i naturalnie wyglądające włoski. Hennę pudrową w szczególności poleca się osobom o cienkich i rzadkich brwiach, nieregularnym kształcie czy też z jasnymi, niemal całkowicie niewidocznymi włoskami. Świetnie sprawdzi się także w przypadku bardzo gęstych brwi bez wyraźnej linii.

Jakie korzyści niesie ze soba henna pudrowa?
Zabieg henny pudrowej potrafi przynieść rewelacyjne i trwałe efekty. Świetnie pielęgnuje, nadając brwiom naturalnego piękna, przy czym nie przesusza skóry pod nimi. Obecnie preparat dostępny jest w wielu zróżnicowanych odcieniach, które dodatkowo można mieszać ze sobą nawzajem, aby uzyskać ciemniejszy lub jaśniejszy odcień w zimnym lub ciepłym tonie. Pozwala to z jeszcze większą precyzją dopasować odpowiedni wygląd brwi w zależności od kształtu twarzy i urody. Henna pudrowa to także świetne rozwiązanie u pań, które miały wykonany makijaż permanentny, jednak z biegiem czasu stał się mniej intensywny.

Jak zadbać o brwi po zabiegu, aby cieszyć się długotrwałym efektem?
Aby cieszyć się długotrwałymi efektami henny pudrowej, warto zastosować się do kilku zasad. Przede wszystkim warto pamiętać, że na docelowy odcień brwi trzeba poczekać około doby, dlatego nie należy w tym czasie stosować żadnych kosmetyków w okolicy włosków, a w szczególności szamponów i odżywek. Najlepiej całkowicie wystrzegać się dotykania czy pocierania brwi oraz eksponowania twarzy na słońce. Trzymając się tych zaleceń, możesz być pewna, że henna pudrowa pozostanie przez dłuższy czas.

DEPILACJA:

Jaki wpływ ma depilacja woskiem na skórę?
Depilacja woskiem oprócz zbędnych włosków usuwa także martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje sie gładsza. Niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach. Na poniżej podane typy skóry należy zwrócić szczególną uwagę: Skóra naczyniowa - występowanie "pajączków" na nogach, pękające naczynka krwionośne, skłonność do zaczerwienienia skóry, siniaków. Silne odrywanie plastrów z woskiem może tylko pogorszyć efekt i sprawić, że "pajączków" na nogach będzie jeszcze więcej. Skóra naczyniowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Substancjami korzystnie wpływającymi na cerę naczyniową są m.in. : zmniejszająca kruchość naczyń rutyna, wyciąg z arniki górskiej, który redukuje zaczerwieniania oraz wspomaga krążenie krwi, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, do którego właściwości należy uelastycznianie ścian naczyń. Nie mniej ważne są witaminy takie jak: chroniąca przed pękaniem naczynek witamina PP, oraz uszczelniająca naczynka witamina C. Skóra wrażliwa - unikaj plastrów z woskiem, jeżeli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa. Co prawda istnieją na rynku produkty przeznaczone "specjalnie na skóry wrażliwej", jednak zasadniczo prawda jest taka, że o ile faktycznie te produkty mogą być w pewnym stopniu łagodniejsze od innych, o tyle w przypadku mocno wrażliwej skóry - i tak będą dla niej prawdziwą katorgą. Pojawić się mogą zaczerwienienia i piekące podrażnienia, które długo się goją. Dlatego najlepiej plastry z woskiem należy zastąpić delikatnym kremem do depilacji lub inną metodą usuwania włosków. Skóra sucha - ponieważ sam zabieg bowiem działa podrażniająco i wysuszająco na skórę, a jeżeli ona sama jest sucha i łuszcząca z natury, może to wywołać naprawdę bolesne podrażnienia, a przy tym wręcz uniemożliwić depilację. Na szczęście suchość skóry można w łatwy sposób wyleczyć - stosując odpowiednie środki pielęgnacyjne, intensywnie nawilżające skórę.

Czy mogą korzystać z depilacji woskiem kobiety w ciąży?
Podczas zabiegu depilacji woskiem na skórę nakłada się rozgrzany wosk (albo nasączone nim plastry). Gdy zastygnie, trzeba go zdecydowanym ruchem zerwać ze skóry. Wosk usuwa włoski wraz z cebulkami. W ciąży jednak lepiej nie stosować tego sposobu – ani w domu, ani u kosmetyczki. Po pierwsze, ból podczas depilacji powoduje stres, którego przyszła mama powinna unikać. Po drugie, rozgrzany wosk działa drażniąco na ścianki naczyń krwionośnych i może sprawić, że trwale się rozszerzą.

Jakie części ciała można depilować?
Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała, najczęściej depilowane miejsca u kobiet to: nogi, wąsiki, brwi, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi. Polecam depilację brwi za pomocą wosku – zabieg jest szybki, dokładny a włoski nie odrastają tak szybko jak po tradycyjnej depilacji pęsetką. Niektóre kobiety cierpię z powodu nadmiernie owłosionych rąk i dłoni. Jeśli włosy na rękach są ciemne lepiej pozbywać się niepotrzebnych włosków.

Jaki jest efekt depilacji woskiem i jak długo się utrzyma?
Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 - 4 tygodni w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok. 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć, u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (u osób o słabych, jasnych włoskach).