Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod usuwania zbędnego owłosienia. Polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, co pomaga utrzymać efekt depilacji nawet przez kilka tygodni - tyle czasu bowiem trwa regeneracja i odbudowa korzenia włosa. Dodatkowo odrastające włoski są bardziej miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się także coraz słabsze. Depilacja może być wykonywana praktycznie na każdej części ciała. Metoda ta uznawana jest za dość trwałą, bo jej efekty utrzymują się – w zależności od tego, jakiej części ciała dotyczy – od trzech do czterech tygodni.
Zabieg depilacji wykonuję dwoma metodami: woskiem twardym oraz metodą paskową (wosk miękki). Posiadam ukończony profesjonalny kurs uprawniający mnie do wykonania zabiegu depilacji znanej i renomowanej firmy Depileve.
     Wosk miękki ma plastyczną, miękką konsystencję i topnieje w temperaturze nieznacznie wyższej od temperatury skóry - można go zatem stosować u osób o skórze delikatnej i ze skłonnością do zmian naczynkowych, u których wosk o wyższej temperaturze mógłby spowodować podrażnienie. Wosk miękki stosuje się do depilacji wrażliwych części ciała jak np. twarz.
     Depilacja woskiem twardym jest bardzo dokładna i doskonale wyrywa twarde i oporne włoski, dlatego idealnie nadaje się do depilacji np. pach. Depilacja woskiem twardym odbywa się bez użycia pasków fizelinowych, dlatego jest estetyczna i higieniczna.
     Zabieg depilacji bywa czasem bolesny, ale wrażenie bólu zależne jest głównie od wrażliwości skóry. Nakładanie wosku nie boli. Zrywanie jest niestety bolesne. Trudno ocenić jak duży to jest ból, niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają, że nie jest to aż takie nieprzyjemne. Depilację woskiem wykonuję szybko i sprawnie dzięki czemu ból jest praktycznie nieodczuwalny. Jeżeli Klientka sobie życzy wykonanie depilacji miejsc wrażliwych zupełnie bezboleśnie, to stosuję 30 min przed zabiegiem specjalny przeciwbólowy krem. Poza tym zalecam stosowanie po depilacji specjalnych preparatów spowalniających odrost włosków (np. ampułek, kremów lub żeli). Preparaty takie można stosować przez kilka dni po depilacji. Większość tego typu preparatów ma również właściwości przeciwzapalne, łagodzące oraz ograniczają wrastanie włosów. Dzięki zastosowaniu kosmetyków opóźniających odrost włosów można zmniejszyć częstotliwość zabiegów depilacji.
Posiadam w sprzedaży preparaty przeciw wrastaniu włosów po depilacji. Dzięki czemu unika się czasem występujących nieprzyjemnych stanów zapalnych po zabiegu.
Depilację wykonuję tylko u Pań.
Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z depilacji woskiem twardym lub metodą paskową pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
- włoski powinny być zapuszczone 2 tygodnie przed wykonaniem depilacji. Powinny mieć długość około 0,5 cm do 1 cm. Zbyt krótkie włoski są trudne do usunięcia, natomiast zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie bardziej bolesny,
- dzień przed zabiegiem warto zrobić peeling, który usunie martwy naskórek - gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków,
- dzień przed zabiegiem należy unikać opalania depilowanych części ciała,
- w dniu zabiegu nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów - wosk będzie ślizgał się po natłuczonej skórze czyniąc zabieg niemożliwym do wykonania,
- ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.
Aby uniknąć m.in. podrażnienia skóry po wykonaniu zabiegu depilacji pamiętaj również o kilku ważnych zasadach:
- na dobę po depilacji powinno unikać się opalania lub solarium,
- na dobę po depilacji należy zrezygnować z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi,
- na dobę po depilacji pach nie należy stosować dezodorantu,
- po depilacji delikatnych partii ciała takich jak np. pachy warto przetrzeć skórę wodą utlenioną i posmarować ją np. Sudocremem,
- ważna jest też domowa pielęgnacja po depilacji. Warto używać preparatów opóźniających odrastanie włosków (które posiadam w sprzedaży),
- trzeba też pamiętać o regularnych peelingach, które zapobiegają wrastaniu włosków i powstawaniu stanów zapalnych w mieszkach włosowych.
Przeciwwskazania do wykonania depilacji woskiem twardym lub metodą paskową:
- uszkodzenia naskórka,
- skóra z wyraźną tendencją do rozszerzania się naczynek lub żylaków,
- zaraz po wizycie w solarium lub opalaniu,
- stany ropne/zapalenie skóry i około mieszkowe,
- choroby zakaźne skóry,
- łuszczyca, alergie, rumień,
- znamiona skórne,
- uczulenie na wosk i preparaty pszczelne,
- ciąża,
- u osób cierpiących na cukrzyce, problemy z krzepliwością,
- skóra naczyniowa, sucha lub wrażliwa.

     Nie zapominajmy, że depilacja woskiem nie jest metodą odpowiednią dla każdego. W przypadku niektórych rodzajów skóry zabieg należy przemyśleć lub całkowicie z niego zrezygnować.

     Posiadam w sprzedaży preparaty przeciw wrastaniu włosów po depilacji. Dzięki temu preparatowi skóra po depilacji uniknie nieprzyjemnych skutków wrastania włosów. Więcej pytań i odpowiedzi w zakładce ciekawostki.ania-nails.com 2011 All rights reserved